top of page

ІНФОГРАФІКА

для туриста

ЛАЙФХАКИ

для мандрівника

Підготовка до мандрівки

1. Перед мандрівкою відскануйте усі важливі документи на випадок крадіжки чи втрати.  

 

2. Дізнайтеся адресу та телефон найближчого посольства чи консульства України.

 

3. Дізнайтеся про митні правила країни.

 

4. При бронюванні рейсу чи готелю онлайн користуйтеся режимом "інкогніто". Сайти бронювання часто відслідковують Ваші візити та можуть підвищити ціну просто тому, що Ви на них вже були.

 

5. При бронюванні місць у літаку на 2 особи замовляйте місця у вікна та біля проходу. Якщо місце посередині не займуть, у Вашому розпорядженні буде цілий ряд, якщо ж займуть - просто попрохайте пасажира помінятися місцями, щоб сидіти поруч.

 

6. Купляйте квитки на літак у вівторок після 15.00. Зазвичай у цей час великі авіакомпанії роблять знижки на свої послуги, щоб конкурувати з бюджетними компаніями. 

 

7. Кредитну картку, яку Ви берете із собою, відкрийте для використання за кордоном. Крім того, дізнайтеся у Вашому банку, чи обслуговується Ваша карта в тій країні, куди ви збираєтеся подорожувати. 

 

8. Якщо Ви плануєте арендувати авто за кордоном, переконайтеся, що Ваше водійське посвідчення визнається та буде дійсним у країні, в яку Ви направляєтесь. Увага! Часто при аренді авто існують вікові обмеження.

Пакуємо валізу

1. Перевозьте зарядні пристрої та інші дроти у футлярі для окулярів.

 

2. Кладіть на дно валізи антистатичні серветки, щоб зберегти одяг свіжим.

 

3. Використовуйте пружинку від старої авторучки для захисту зарядних пристрроїв від небажаного перекручування та поломки.

 

4. Зажим для паперу допоможе захистити леза бритви.

 

5. Згортайте одяг у рулончики - це суттєво зменшить об'єми багажу.

 

6. Використовуйте папиросний папір, якщо є одяг, який необхідно акуратно скласти та щоб він не пом'явся.

 

7. Шапочкою для душа можна прикрити підошви взуття.

 

8. Намотайте дроти від навушників на зажим для паперу, щоб вони не переплутувались.

 

9. Шпильки та заколки дуже зручно зберігати у коробочці Тік-Так.

 

10. Комірець сорочки не помнеться, якщо усередину помістити скручений ремінь.

 

11. Намагайтесь упакувати усі речі у ручну кладь. Вакуумні пакети надзвичайно зменшать об'єм Вашої ручної кладі. До того ж, відпаде необхідність досмотру багажа.

 

12. Складайте піджаки виворотом назовні, щоб вони не забруднились і не м'ялися.

 

13. Подбайте про те, щоб у Вашому багажі нічого не пролилося. Відкрутіть кришечки, закрийте отвори харчовою плівкою і закрутіть знову. Так рідина не просочиться назовні.

У дорозі

1. Обминайте довгі черги до вбиральні аеропорту. Найдовші черги, як правило, у першої вбиральні. Користуйтеся іншими, щоб зекономити час.

 

2. Пришвидчіть час догляду у аеропорту. Покладіть усі дрібні речі (гаманець, ключі, телефони) у дорожню сумку, перед тим, як поставити її на транспортирну стрічку. Вам не потрібно буде викладати речі окремо, і Ви зекономите час.

 

3. Переведіть мобільний телефон в авіарежим. Це зекономить батарею та дозволить їй заряджатися швидше.

 

4. Вибирайте місце біля крила літака. Там не так відчувається турбулентність.

 

5. Функція "Ок Maps" у смартфоні збереже зображення карт Google Maps і Ви будете мати доступ до них оффлайн.

 

6. Не купуйте воду у аеропорті. Візьміть із собою порожню пляшку і наповніть її водою після проходження контролю безпеки.

 

7. Запам'ятайте, коли найкраще користуватися вбиральнею літака. Краще за все вбиральнею користуватися відразу після вирівнювання літака та за 15-20 хвилин до посадки.

 

8. Пропускайте чергу на видачі багажу. Маркування Вашого багажу ярликом "Ламкі речі" (навіть якщо їх там немає) змусить персонал поводитися з ним обережніше. Такий багаж розміщується поверх іншого, тому і на видачі виїжджає першим.

 

9. Підключайтеся до Wi-Fi к аеропортах безкоштовно. Знаходячись у аеропорту додайте "?.jpg" наприкінці будь-якої адреси URL, щоб уникнути абсурдно великих розцінок за Wi-Fi. Або можна розміститися ззовні зали очікування: сигнали Wi-Fi часто можна зловити крізь стіну.

На місці

1. Якщо Ви забули зарядку,

Ви можете підзарядити  пристрої через USB-роз'єм телевізора чи попрохайте безкоштовну зарядку на рецепції. Дуже часто в готелі на рецепції можна віднайти повну коробку зарядних пристроїв, забутих попередніми гостями.

 

2. Wi-Fi-паролі різних установ можна знайти у коментарях FourSquare.

 

3. Користуйтесь GPS, мандруючи за кордоном. Якщо у Вас не встановлена карта країни, в яку Ви їдете, просто на місці перед виходом з готелю завантажте карту Google map. Потім відключайте інтернет (чи включайте авіарежим), включайте GPS – Ви цілком пристойно зможете орієнтуватися на місцевості.

 

4. Щоб зекономити, замість пунктів обміну валюти у аеропорту користуйтесь банкоматами. Більшість банкоматів пропонують більш вигідний курс, ніж пункти обміну.

 

5. Щоб себе побалувати, в пам'ять про кожен день мандрівки відсилайте собі листівки. Яке задоволення повернутися додому й ще раз пережити незабутні враження!

 

6. В останній день перебування в іншій країні зберіть дрібні гроші, що залишилися, та віддайте їх безхатькам.

bottom of page