top of page

"ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ ГРОШЕЙ"

Екскурсія до музею Історії створення фінансової системи Дніпропетровської області

Вперше в Україні у 1999 році було відкрито Музей історії розвитку фінансової системи Дніпропетровської області. У 2001 відкрита експозиція музею. Загальна площа Дніпропетровського музею історії фінансової системи - 80 м².

 

У музеї зібрана унікальна колекція найрізноманітніших фінансових грошових знаків та звітів. За цими експонатами можна простежити, як формувалася фінансова система краю протягом останніх 250 років. 

 

 

 

Експозиція музею охоплює період з XVIII сторіччя, початку створення губернських органів управління, до сьогодення і відтворює основні етапи становлення, особливості та труднощі розвитку фінансової системи нашого краю.

 

В експозиції реконструйовано робоче місце фінансиста 1950-х з восковою фігурою працівника фінансової сфери. Експонується формений костюм фінансиста. У музеї представлені матеріали про фінансові службах всіх міських та районних фінансових установ Дніпропетровщини (в окремих альбомах). Яскравою сторінкою в експозицію музею є сучасний період.

 

220 експонатів є оригіналами. Усього ж в музеї виставлено на огляд близько 1000 експонатів. Найстаріший експонат — «Ревізькі казки» села Томаківка, датовані 1850 роком.

 

Один з найстаріших експонатів — податкова книжка для неписьменних селян. У цій книжці дуже розумно розроблена інструкція, дотримуючись якої неписьменна людина могла дізнатися, скільки потрібно сплатити податків. Дані записані за схемою, де одна копійка зображена паличкою, 10 копійок — кружком з хрестиком.

 

Першим зустрічає відвідувачів музею Василь Васильович. Ця воскова фігура — збірний образ головного бухгалтера фінансового управління 1950-х. Перед ним на столі — раритетне видання «Капіталу» Маркса.

 

У музеї зібрані дані про фінансову систему цілого краю. Оригінали грошових знаків, порахунки та рахункові машинки, старовинне бухгалтерське приладдя, заставні та векселі. Серед експонатів є й указ Катерини II про створення казенних палат (вони формували губернський бюджет), і залізні таблички, які вивішували на доми, віддані лихварям під заставу.

 

 

 

Тривалість екскурсії:  3 години.

 

Вартість екскурсії:  15 чол. - 40 грн.

                                   30 чол. - 30 грн.

bottom of page