top of page

"КОЗАЦЬКИЙ ХУТІР ГАЛУШКІВКА"

Екскурсія на козачий зимівник, с. Гречане Петриківського району

Хутір «Галушківка» засновано наприкінці XVII століття запорізькими козаками, які селилися на території Дикого Поля. Хутір входив до складу Протовчанської паланки Війська Запорізького. Зараз хутір розташовується на території сучасного с. Гречане Петриківського р-ну Дніпропетровської області. Являє собою єдиний комплекс, де розташовані 3 сільські садиби, збудовані наприкінці 19 століття. В першій садибі знаходиться етнографічний музей, який включає дві експозиції – музей Хреста та музей сільського побуту. Друга – це садиба  художника, в ній можна зупинитися на ночівлю. У третій садибі розташована майстерня, де проводяться майстер-класи з петриківського розпису та гончарного мистецтва.

 

Музей Хреста. Це перший та єдиний в Україні музей, який зібрав під одним дахом святі хрести різних часів і конфесій. Унікальні творіння давньоруських і візантійських майстрів, речі XVII-XVIII століть, вироби ювелірів XIX поч. XX століття з Прикарпаття, Поділля, Слобожанщини та Подніпря усьго із 17 областей України. Це натільні, наперсні, ручні православні, католицькі й грекокатолицькі хрести з металу, дерева і кераміки. 

 

Міні-готель. На хуторі є можливість проживання у міні-готелі "Хата художника". Будиночок реставровано, в ньому збережено інтер'єр початку 20 століття, й мешкаючи в ньому, про сучасність може нагадувати тільки тихо муркотячий холодильник, затишний туалет, душ з гарячою водою та сучасна система очищення господарсько-побутових стоків. Усе інше геть як 100 років тому. Затишно, тепло взимку, прохолодно влітку, рушники, ікони, піч... на якій можна й поспати. Надворі є затишна альтанка з очеретяним дахом, де можна посидіти теплим вечором, посмажити шашлики. В цій оселі мешкав місцевий художник, роботи якого і досі знаходяться в будинку.

 

Шинок. Тут пригощають кулешом, галушками, борщем та іншою українською домашньою їжею. Страви готуються із екологічно чистих продуктів, вирощених на хуторі. При вирощуванні овочів мінеральні добрива не використовуються, тільки органічні. Шинок вміщує 80 посадкових місць.

 

Подвір'я майстрів. Тут проводяться майстер-класи з петриківського розпису та гончарного мистецтва. В перспективі буде збудована кузня.

 

Територія хутора постійно впорядкуовується та озеленюється.

 

Тривалість екскурсії:  6 годин.

 

Вартість екскурсії:  15 чол. - 160 грн.

                                   30 чол. - 150 грн.

bottom of page