
ДНЗ 'Дніпропетровський центр професійно-технічної освіти
туристичного сервісу"






![]() |
---|
![]() |
![]() |
"ДУХОВНИЙ ЦЕНТР "МЕНОРА""
Екскурсія до музею "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні"
Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» покликаний відображати глибину трагедії Голокосту, а також ту дивовижну й багату єврейську цивілізацію, яка майже повністю була знищена.
Офіційна церемонія відкриття Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» відбулася у жовтні 2012 року. Вже за перші місяці роботи експозицію відвідало більше двадцяти п’яти тисяч чоловік. Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» розкриває основні тенденції та явища розвитку єврейської культури на території України. При цьому велику увагу звертає на історію єврейської громади Катеринослава – Дніпропетровська, її відродження в наші дні. У Музеї також працює інформаційний центр, де можна отримати опис експозиції, ознайомитися з літературою з історії євреїв України та Голокосту.
Важливою відмінністю Музею є те, що він знаходиться на українській землі, і особлива увага приділяється українсько-єврейським відносинам, руйнуванню негативних стереотипів антисемітизму та українофобії, формуванню взаємної поваги українців і євреїв на основі об’єктивного аналізу уроків історії, виховання молоді на позитивних прикладах взаємодопомоги та співпраці українців та євреїв.
Перший зал – «Світ, знищений Голокостом».
Складається з розділів, присвячених юдаїзму та духовному світові євреїв, а також ключовим подіям історії євреїв України ХVII–XX століть.
Особливе місце в Музеї присвячено історії хасидизму, життю і діяльності Сьомого Любавицького Ребе Менахема-Мендла Шнеєрсона. Це тим більш важливо для Дніпропетровська, що з ним тісно пов’язані доля і діяльність його батька – ребе Леві-Іцхака Шнеєрсона.
Другий зал – «Голокост».
На початку експозиції мова йде про виникнення нацистської ідеології, її антисемітську спрямованість. У Музеї знайшов відображення погром, котрий увійшов в історію під назвою «Кришталева ніч». Також у тематичних розділах цього залу висвітлюються антисемітська політика нацистів у Європі, життя людей в радянській Україні 30-х років, евакуація, депортація, гетто, концтабори і табори смерті, колабораціонізм, спротив нацизму і подвиг Праведників народів світу. Пам’яті шести мільйонів загиблих присвячений «Зал пам’яті – зал імен».
Третій зал – «Пам’ять про Голокост. Відродження єврейського життя після Шоа».
Зал присвячений відображенню теми Голокосту у мистецтві. Важливий тематичний блок цього залу – «Єврейське мистецтво та література». Тут представлені архітектура і розписи синагог; єврейська література – в текстах книг, портретах письменників та ілюстраціях; єврейська музична творчість; художні ремесла, орнаменти – на сріблі, бронзі, в малюнках мацейв. Важливе місце займає колекція живопису, графіки і скульптури єврейських художників ХХ століття, пов’язаних з Україною.
У цьому залі відведено місце для нових експозицій, які зараз знаходяться у розробці.
Четвертий зал – «Художні експозиції».
Тут розміщена зібрання картин, а також унікальна колекція годинників, подарована Музею І.В. Коломойським.
У залі також знайшли місце картини, передані відомими художниками рабину Шмуелю Камінецькому та Дніпропетровській єврейській общині.
Велика площа залу відведена для тимчасових художніх виставок, експозицій з різних музеїв та галерей світу.
Тривалість екскурсії: 3 години.
Вартість екскурсії: 15 чол. - 110 грн.
30 чол. - 100 грн.